• شنبه - ۵ شنبه9 صبح - 9بعد از ظهر
  • تلفن تماس
    041-33363791_92
  • خ امام - نرسیده به چهارراه آبرسان - ساختمان ونک طبقه دوم

زن‌کُشی به‌خاطر فعالیت در فضای مجازی

  • زن‌کُشی به‌خاطر فعالیت در فضای مجازی

    زن‌کُشی به‌خاطر فعالیت در فضای مجازی

    • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

 

     زن‌کُشی به‌خاطر فعالیت در فضای مجازی

 

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که به دلیل اشتغال و عضویت همسرش در گروه‌ها و شبکه‌های مجازی اقدام به قتل وی کرده بود، خبر داد.

در ساعت ۰۷:۴۵ روز ۲۷ اسفند سال گذشته از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ یک فقره کشف جسد متعلق به زنی جوان در محل سکونتش در خیابان هفت چنار، خیابان شهید حاتمی به کلانتری ۱۱۱ هفت چنار اعلام و با حضور مأموران کلانتری ۱۱۱ در محل و تأیید خبر اولیه، بلافاصله موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل و پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

با حضور تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد که متوفی به‌نام مریم ۳۵ ساله مورد اصابت چند ضربه چاقو از ناحیه دست قرار گرفته، اما علت اصلی مرگش خفگی ناشی از انسداد شریان اصلی تنفسی بوده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

پسر مقتوله به‌نام مهدی ۲۲ ساله که با حضور در خانه، با جسد مادرش روبه‌رو شده و موضوع را به پلیس خبر داده بود در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: شب گذشته مادرم از من خواست تا به منزل خواهرم بروم تا او و پدرم بتوانند به صورت خصوصی درباره برخی اختلافاتشان صحبت کنند و من نیز آن شب به خانه خواهرم رفتم، حوالی ساعت شش صبح روز حادثه پدرم با گوشی تلفن همراهم تماس گرفت و گفت که شب گذشته با مادرم درگیر شده و به این بهانه از من خواست تا به مادرم سر بزنم اما زمانیکه وارد خانه شدم با جسد مادرم روبه‌رو شدم که رشته ای طناب شکل به دور گردنش قرار داشت و در کف اتاق افتاده بود.

با توجه به اظهارات همسر مقتوله، کارآگاهان قصد تحقیق از همسر مقتوله را داشتند؛ اما اطلاع پیدا کردند که وی از محل سکونتش متواری شده است، با توجه به شواهد و دلایل به‌دست آمده مبنی بر ارتکاب جنایت توسط این شخص به‌نام سیاوش ۴۰ ساله، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و در ساعت ۱۳ روز ۱۵ فروردین ماه امسال، همسر مقتوله با حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ خود را به کارآگاهان تسلیم و در همان اظهارات اولیه صراحتا اعلام کرد که ارتکاب جنایت توسط وی و طی یک نزاع خانوادگی صورت گرفته است.

سیاوش درباره انگیزه جنایت و قتل همسرش به کارآگاهان گفت : همسرم از چندی پیش و از طریق شبکه‌های مجازی در چندین گروه عضویت داشت و این در حالی است که من با این‌گونه ارتباطات مشکل داشتم و مخالف آن هستم به همین علت از او خواسته بودم که از این شبکه و گروه‌ها خارج شود اما با این وجود او همچنان به ارتباطات مجازی خود ادامه می‌داد و همین موضوع زمینه اصلی آغاز درگیری‌های من با همسرم شده بود، حتی در یک مقطع زمانی نیز از همسرم خواستم تا دیگر به محل کارش نرود اما او با این موضوع نیز مخالفت کرد و اصرار داشت تا همچنان به سرکار برود. تمامی این دلایل باعث شده بود تا فاصله عاطفی میان من و همسرم ایجاد شده و دائما با یکدیگر درگیری و نزاع داشته باشیم.

متهم در خصوص شب جنایت به کارآگاهان گفت: شب جنایت همسرم از پسرمان خواسته بود تا خانه نباشد تا بتوانیم با یکدیگر درباره اختلافاتمان صحبت کنیم، ابتدا با یکدیگر صحبت می کردیم اما پس از دقایقی صحبت ها به نزاع و درگیری لفظی تبدیل شد، حدود ساعت سه بامداد بود که من با ریختن ده‌ها قرص در داخل آب از همسرم خواستم تا او آن‌را بنوشد اما او از این کار خودداری کرد و من در حالیکه بسیار عصبانی شده بودم، رشته ای را به دور گردنش انداخته و آنقدر نگه داشتم که بیهوش روی زمین افتاد. صبح روز جنایت بود که با پسرم مهدی تماس گرفته و به او گفتم که به خانه بیاید و بعد از آن از تهران خارج شدم. طی این مدت در شهرهای مختلف می چرخیدم تا اینکه تصمیم گرفتم خودم را به پلیس تسلیم کنم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

یک دیدگاه