• شنبه - ۵ شنبه9 صبح - 9بعد از ظهر
  • تلفن تماس
    041-33363791_92
  • خ امام - نرسیده به چهارراه آبرسان - ساختمان ونک طبقه دوم

ثبت شرکت

  • ثبت شرکت


شرکت از اجتماع ۲ یا چند شریک یا سهام دار و یا موسس که دارای هدف مشترک برای رسیدن به یک هدف واحد تشکیل می شود در قانون تجارت ۷ نوع شرکت شناخته شده است که مهم ترین آن شرکت سهامی خاص و مسولیت محدود.

و دیگر شرکت ۴ عبارتند از :شرکت سهامی ،نسبی ،تضامنی ،مختلط سهامی

شرکت سهامی خاص حداقل از ۳ شریک و ۲ بازرس تشکیل می شود . در سهامی خاص اجبار مدیر عامل و اعضای هیات مدیره باید ازسهامداران باشد سهامی خاص بیشتر مناسب شرکت در مناقصات و مزایدات و پیمان ها می باشد .

شرکت یا مسیولیت محدود :شرکت با مسیولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسول و تعهدات شرکت هستند.

پروانه بهره برداری:

در درجه اول باید بدانیم که مدت زمان اخذ پروانه بهره برداری با توجه به مدت زمان سپری شده جهت اخذ مجوز فعالیت و اعزام بازرسان و اعلام نتیجه کارشناسی آنها مشخص می گردد.

پروانه بهره برداری مجوزی است که کلید واحدهای صنعتی که اقدامات لازم ،شامل تامین زمین و تاسیسات و احداث آلات خط تولید تامین نیروی انسانی مورد نیاز و تولد آزمایشی را انجام داده اند اعم از اینکه دارای مجوز تاسیس بوده یا نبوده داده می شود.

در صورتیکه صدور پروانه بهره برداری مریوط به مکان اجاره ای باشد اجاره باید کد رهگیری داشته باشد.

رتبه بندی شرکت ۴:رتبه بندی شرکت در واقع یک نو مقیاس گزاری برای تضمین کیفیت و کمیت پیمانکاران برتر در ارایه خدمات و دفاع از حقوق بهره وران می باشد .

شرکت ها از لحاظ نوع فعالیت برای دریافت رتبه بندی دسته تقسیم می شوند که رتبه هر یک از این دسته ها توسط نماد خاصی صادر می گردد.

مدارک لازم جهت اخذ رتبه بندی

۱)مدارک برابر اصل شده مدارک ثبتی

۲)ارایه اصل سند مالکیت یا اجاره نامه رسمی از دفتر شرکت طبق روزنامه رسمی

۳)کپی شناسنامه کلیه سهامداران و اعضای هیات مدیره و کپی کارت ملی آنها

۴)کپی برابر اصل شده مدارک تحصیلی